google6785c7d1a8d128fd.html
 

Jaki jest najlepszy wiek noworodka do wykonania sesji noworodkowej?

Najlepszy czas na wykonanie sesji to dwa pierwsze tygodnie życia naszego Maluszka. Noworodki w tym czasie bardzo dużo śpią, a ich sen jest spokojny i głęboki. Można je wówczas łatwo ułożyć w bezpieczne pozy, które pięknie wyglądają na fotografiach. W trzecim tygodniu życia Maleństwa może pojawić się trądzik niemowlęcy, a ono samo będzie miało mniej spokojny sen i będzie trudniej je ułożyć w pozycjach, które przypominają leżenie w brzuszku mamy.

 

Kiedy umówić się na sesję noworodkową?

Na sesję noworodkową najlepiej umówić się jeszcze przed porodem. Gdy znamy już przybliżony termin porodu, warto skontaktować się ze mną już wtedy i zarezerwować wstępnie datę sesji. 
 

Gdzie odbywa się sesja?

Sesja odbywa się w zaciszu mojego studia fotograficznego w Bytomiu. Studio jest specjalnie przygotowane na przyjęcie noworodków wraz z rodzicami. Tworząc wystrój studia starałam się przenieść do niego domowy i przytulny klimat, by atmosfera panująca podczas sesji była bardzo przyjazna.

Jak długo trwa sesja i jak przebiega?

Sesja noworodkowa trwa zazwyczaj od 2 nawet do 4 godzin. Długość sesji w głównej mierze zależy od nastroju Maluszka, którego trzeba będzie niejednokrotnie podczas takiej sesji przewinąć, nakarmić i utulić do snu. Ze swojej strony zapewniam tyle czasu, ile tylko będzie potrzebne. Sesja powinna odbywać się w spokojnej atmosferze, bez pośpiechu. Maleństwu może udzielać się niespokojna atmosfera, więc najlepiej, by w sesji jako obserwator uczestniczyli tylko rodzice małego Szkraba. 
 

Co jeszcze powinnam wiedzieć?

Każda sesja jest dopasowywana indywidualnie do oczekiwań rodziców. Jeżeli masz jakieś pytania, wątpliwości lub sugestie, nie wahaj się i skontaktuj się ze mną mailowo lub telefonicznie.